Zdrowie

2018-09-21
Głównym zadaniem tych ćwiczeń jest przede wszystkim wzmacnianie więzadła oraz mięśni w sąsiedztwie stawu kolanowego. Dzięki temu mamy do czynienia ze zwiększeniem poziomu jego stabilności oraz ochronę przed powstawaniem przeciążeń, które mogą z kolei prowadzić do pogłębienia kolanowych urazów. Jeżeli mamy do czynienia z ostrym bólem, niestety nie będziemy mogli wykorzystywać tych ćwiczeń. Gdy ból ulegnie wyraźnemu zmniejszeniu, wówczas dopiero można będzie o tym myśleć. Choć najbezpieczniejszą postawą będzie tu odczekanie do momentu, w którym ból ustąpi już całkowicie.
2018-09-18
Japończycy znani są w świecie ze swojej długowieczności. Przeciętny mieszkaniec tego kraju żyje aż 86 lat ciesząc się przy tym doskonałym zdrowiem. Często mieszkańcu kraju kwitnącej wiśni wyglądają kilka, a nawet kilkanaście lat młodziej niż wskazują na to ich metryki. Jak to możliwe? Okazuje się, że jednym z sekretów ich długowieczności jest niezwykła herbata z gatunku Gyokuro.
2018-09-14
Eko, bio, fit, sugar free - hasła te cieszą się co raz większą popularnością. Niestety przemawiają do nas ze sklepowych półek, często jedynie pozornie „czystą etykietą”. Mimo podstawowego pojęcia o zdrowym odżywianiu, nadal większość z nas ma problem z czytaniem etykiet ze zrozumieniem. Skład, bowiem powinien być prosty, a zawarte w żywności składniki jak najmniej przetworzone. Idealnym przykładem tzw. „super foods” są praziarna, których korzenie sięgają rewolucji neolitycznej, czyli początków rolnictwa.
2018-08-29
Uczucie ciężkich nóg to problem, który dotyka nie tylko osoby pracujące na stojąco, ale także sportowców czy osoby starsze. Krótki odpoczynek od stania nie będzie efektywny, jeśli ciężkie nogi to stan nawracający i coraz bardziej uciążliwy. Jak radzić sobie z tym problemem mówi kosmetolog Olga Kamińska.
2018-08-28
Rodzina butelek filtrujących Dafi powiększyła się! Teraz butelka dostępna jest w nowej, poręcznej pojemności 0,3 l – idealnej do szkoły czy na spacer z dzieckiem. Kolorowa butelka z pewnością przypadnie do gustu maluchom i od najmłodszych lat przyzwyczai do zdrowego nawyku picia wody.
2018-08-21
Tematy związane ze zdrowiem intymnym nadal należą do grupy tematów tabu, o których zarówno niechętnie się opowiada, jak i słucha. A tymczasem, niezależnie od wieku, kobiety powinny poszerzać swoją wiedzę na ten temat i mieć świadomość tego, że wiele zależy tylko i wyłącznie od nich samych. Dzięki takim informacjom mają one szansę uniknąć wielu infekcji intymnych lub lepiej przygotować się do menopauzy, która obecnie powinna już przestać być powodem do licznych obaw czy wręcz paraliżującego wstydu.
2018-08-17
Masaż to jeden z najstarszych sposobów na rozluźnienie zmęczonych i spiętych mięśni. Przynosi nie tylko ulgę, ale ma również właściwości lecznicze.
2018-08-14
Ciąża, choć jest pięknym okresem oczekiwania na dziecko, nie jest pozbawiona nieprzyjemnych dolegliwości. Uciążliwe są nie tylko poranne mdłości i wymioty, ale również zgaga. Poznaj więc sposoby, dzięki którym unikniesz tej ciążowej przypadłości.
2018-08-07
Właśnie dowiedziałaś się o ciąży i rozpoczęłaś suplementację kwasem foliowym? Chociaż odgrywa on w tym szczególnym czasie istotną rolę, niemałe znaczenie ma również cholina. Poznaj jej właściwości i dowiedz się, dlaczego zawierające ją suplementy należy włączyć do codziennej diety.
2018-07-30
Sundose to pierwszy w Polsce zestaw witamin, minerałów, probiotyków, kwasów Omega 3 oraz substancji czynnych dobranych jakościowo i ilościowo do Twoich codziennych potrzeb. Dostarczonych w jednym wygodnym opakowaniu na miesiąc, które posiada jedynie 30 saszetek (jedna na każdy dzień, ze składem opracowanych specjalnie dla Ciebie!).
2018-07-27
Czy czujesz od pewnego czasu, że każdy dzień w pracy jest taki sam? Masz wrażenie, że zaczynasz funkcjonować, jak maszyna? Ogarnia Cię złość i rozdrażnienie, a gdy idziesz do pracy, to Twoje nogi wydają się być ciężkie, jak z ołowiu? Jedyne o czym marzysz, to rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wygląda na to, że dopadło Cię wypalenie zawodowe…
2018-07-25
Wielu z nas słyszało o niezwykłych właściwościach leczniczych aloesu, sięga po niego coraz więcej Polaków. Aloes robi furorę nie tylko w świecie kosmetologii, ale także medycyny naturalnej: leczy, upiększa, regeneruje skórę i całe ciało. Korzyści, jakie płyną ze spożywania aloesu zdają się nie mieć końca i dla wielu stanowią niezawodny przepis na długie i zdrowe życie.
2018-07-24
Połóg trwa przez około 6 tygodni po porodzie. Jest to okres, w którym kobiety powinny zwracać szczególną uwagę na higienę. Dzięki prawidłowej dbałości o krocze, piersi i ewentualną bliznę po cesarskim cięciu, powrót do formy jest szybszy, a ryzyko wystąpienia powikłań poporodowych maleje. Jak dbać o higienę w połogu?
2018-07-23
Chrapanie jest jedną z najbardziej przykrych dolegliwości. Powstaje w wyniku drgań podniebienia miękkiego na skutek częściowego zamknięcia dróg oddechowych, związanego ze zmniejszeniem napięcia mięśni gardła i podstawy języka. Zjawisko chrapania dotyka w Polsce co drugiego mężczyznę oraz co trzecią kobietę, prowadząc do poważnych konsekwencji tj. zaburzenia snu, niedotlenienie, permanentne zmęczenie.
2018-07-20
Tegoroczna wiosna była wyjątkowo ciepła – w kwietniu i w maju padł rekord temperatury na tle całej, sięgającej przeszło 200 lat wstecz historii pomiarów. Jeśli trend utrzyma się przez całe lato, przed nami naprawdę upalne wakacje. Jak poradzić sobie ze spiekotą?
2018-07-12
Kochamy lato i wakacje. To czas urlopów, podróży w nieznane i dużej aktywności fizycznej. Jednak podczas spacerów po plaży, biegania, jazdy na rowerze lub wspinaczki w górach jesteśmy narażeni na różnego rodzaju skaleczenia. Otarcia i rany na skórze, pęcherze na stopach – to często niechciani towarzysze wakacyjnych przygód. Zwykle pakując podręczną apteczkę zabieracie ze sobą tradycyjne plastry? A czy słyszeliście o plastrach w płynie?
2018-07-03
Na kalendarz ciążowy składa się 9 miesięcy, a właściwie 40 tygodni, w trakcie których w łonie matki – od momentu poczęcia aż do dnia porodu - rozwija się płód. Książkowo rzecz ujmując, poszczególne fazy rozwoju dziecka rozłożone są właśnie dokładnie na taki czas. Niewielkie odstępstwa od tej normy są oczywiście dopuszczalne i nie muszą być powodem do niepokoju, bowiem każda ciąża, tydzień po tygodniu, ma jednak w pewnym zakresie swój indywidualny rytm.
2018-06-22
Lato kojarzy się ze słoneczną pogodą, zwiększoną energią i sprzyjającymi warunkami do aktywności fizycznej. Natomiast wysoka temperatura i zmiana trybu życia to również podstawowe czynniki, które mogą powodować niedobory witamin i innych niezbędnych substancji, które odpowiedzialne są za właściwą kondycję włosów, skóry i paznokci. Dlaczego suplementacja powinna być regularnym procesem całorocznym i wbrew stereotypom – odbywać się także w okresie letnim? Wyjaśniamy!
2018-06-18
Pulsoksymetr to jedno z najbardziej podstawowych i najpowszechniej stosowanych w medycynie urządzeń. Spotkać je można w szpitalach i przychodniach, ale też w domach opieki, hospicjach i na wyposażeniu ratowników medycznych. Służą do mierzenia pulsu i stężenia tlenu (łac. oxygenium) we krwi – stąd nazwa: „puls-oksy-metr”. A na jakiej zasadzie działają?
2018-06-18
W dzisiejszych czasach coraz częstszą przypadłością ludzi są wady wzroku. Nie da się ukryć, że nadwyrężamy swoje oczy i często zmuszamy je do zbyt dużego wysiłku. Efektem tego jest gorsza ostrość widzenia, dotykająca już coraz młodszych pacjentów. Wzrok poprawia noszenie okularów, których główny element stanowią szkła soczewkowe. Jak wygląda ich obróbka?

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu