Zdrowie

2018-07-20
Tegoroczna wiosna była wyjątkowo ciepła – w kwietniu i w maju padł rekord temperatury na tle całej, sięgającej przeszło 200 lat wstecz historii pomiarów. Jeśli trend utrzyma się przez całe lato, przed nami naprawdę upalne wakacje. Jak poradzić sobie ze spiekotą?
2018-07-12
Kochamy lato i wakacje. To czas urlopów, podróży w nieznane i dużej aktywności fizycznej. Jednak podczas spacerów po plaży, biegania, jazdy na rowerze lub wspinaczki w górach jesteśmy narażeni na różnego rodzaju skaleczenia. Otarcia i rany na skórze, pęcherze na stopach – to często niechciani towarzysze wakacyjnych przygód. Zwykle pakując podręczną apteczkę zabieracie ze sobą tradycyjne plastry? A czy słyszeliście o plastrach w płynie?
2018-07-03
Na kalendarz ciążowy składa się 9 miesięcy, a właściwie 40 tygodni, w trakcie których w łonie matki – od momentu poczęcia aż do dnia porodu - rozwija się płód. Książkowo rzecz ujmując, poszczególne fazy rozwoju dziecka rozłożone są właśnie dokładnie na taki czas. Niewielkie odstępstwa od tej normy są oczywiście dopuszczalne i nie muszą być powodem do niepokoju, bowiem każda ciąża, tydzień po tygodniu, ma jednak w pewnym zakresie swój indywidualny rytm.
2018-06-22
Lato kojarzy się ze słoneczną pogodą, zwiększoną energią i sprzyjającymi warunkami do aktywności fizycznej. Natomiast wysoka temperatura i zmiana trybu życia to również podstawowe czynniki, które mogą powodować niedobory witamin i innych niezbędnych substancji, które odpowiedzialne są za właściwą kondycję włosów, skóry i paznokci. Dlaczego suplementacja powinna być regularnym procesem całorocznym i wbrew stereotypom – odbywać się także w okresie letnim? Wyjaśniamy!
2018-06-18
Pulsoksymetr to jedno z najbardziej podstawowych i najpowszechniej stosowanych w medycynie urządzeń. Spotkać je można w szpitalach i przychodniach, ale też w domach opieki, hospicjach i na wyposażeniu ratowników medycznych. Służą do mierzenia pulsu i stężenia tlenu (łac. oxygenium) we krwi – stąd nazwa: „puls-oksy-metr”. A na jakiej zasadzie działają?
2018-06-18
W dzisiejszych czasach coraz częstszą przypadłością ludzi są wady wzroku. Nie da się ukryć, że nadwyrężamy swoje oczy i często zmuszamy je do zbyt dużego wysiłku. Efektem tego jest gorsza ostrość widzenia, dotykająca już coraz młodszych pacjentów. Wzrok poprawia noszenie okularów, których główny element stanowią szkła soczewkowe. Jak wygląda ich obróbka?
2018-06-14
Borelioza uważana jest za najgroźniejszą spośród chorób odkleszczowych m.in. dlatego, że potrafi zaatakować podstępnie, daje różnorakie nieswoiste objawy, w tym neurologiczne, oraz może nawracać w postaci zespołu poboreliozowego. Czy istnieje sposób, aby skutecznie wyleczyć boreliozę?
2018-06-07
Rozwijająca się ciąża tydzień po tygodniu nasuwa wiele pytań i wątpliwości. Nie chodzi jednak wyłącznie o niepokojące objawy, ale również o kwestie związane z odżywaniem. Jak powinna wyglądać dieta przyszłej mamy? Dowiedz się, o czym powinnaś pamiętać, komponując jadłospis podczas ciąży.
2018-06-06
Przed ekranem komputera spędzamy nawet kilka godzin dziennie, często za sprawą pracy zawodowej. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Dzieci i młodzież potrafią przesiadywać przed nim cały dzień! Nasze oczy nie są tym zachwycone - nadmierna ekspozycja na promieniotwórcze działanie monitora może powodować nieodwracalne uszkodzenia. Wesprzyj swój wzrok ekstraktem z aronii!
2018-06-06
W lecie potrafi być naprawdę gorąco! Ochłody szukamy wszędzie – w parkach, nad wodą, w klimatyzowanych pomieszczeniach... Niestety jednak często zapominamy o uzupełnianiu płynów. Dlaczego to tak ważne?
2018-06-06
Stres jest nieodłącznym elementem życia człowieka, wynika wprost z natury ludzkiej i instynktu przetrwania. W związku z tym, że towarzyszy nam niemalże każdego dnia, musimy nauczyć się z nim żyć – niwelować ryzyka, łagodzić skutki.
2018-05-25
Maluch budzi się w nocy, jest rozpalony i cały czas płacze. Łapiesz za termometr, który potwierdza twoje przepuszczenia – to gorączka. Podwyższona temperatura ciała jest jednym z mechanizmów obronnych organizmu na atak szkodliwych wirusów czy bakterii. Jej wystąpienie wskazuje więc na to, że w organizmie twojej pociechy dzieje się coś niedobrego. Pomimo stresującej sytuacji nie możemy dać ponieść się emocjom i stracić głowy. Gorączka nie zawsze zagraża naszemu dziecku i nie każdy skok temperatury u niemowlęcia wymaga konsultacji lekarskiej. Dlatego aby lepiej przygotować się na opisaną...
2018-05-23
Piękna, lśniąca i zdrowa skóra to ogromny atut każdej kobiety, ale nie każda może się nim pochwalić. Stan skóry w dużej mierze zależy od stanu naszego zdrowia. Chcesz mieć piękną skórę? Pamiętaj o NNKT - Niezbędnych Nienasyconych Kwasach Tłuszczowych.
2018-05-22
Objawy zakwaszenia organizmu są tak niespecyficzne, że trudno je jednoznacznie skojarzyć od razu właśnie z zakwaszeniem. Mogą oznaczać niemalże wszystko, pojawiać się pojedynczo lub grupowo, dokuczać bardziej lub mniej. Dobrą strategią jest zatem stałe trzymane ręki na pulsie i wdrożenie takich nawyków żywieniowych, które cały czas będą wspomagać utrzymywanie w organizmie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej.
2018-05-16
Nietrzymanie moczu to bardzo duży problem. Wbrew pozorom dotyczy nie tylko starszych osób, lecz także młodszych. Często jest wynikiem licznych chorób, dlatego można je wyleczyć. Warto przełamać wstyd i udać się do lekarza, który rozplanuje odpowiednie leczenie. Najważniejszym elementem diagnozy jest określenie rodzaju dolegliwości. Dowiedz się wszystkiego o neurologicznym nietrzymaniu moczu.
2018-04-23
Generalnie przyczyn nadmiernego wydzielania łez może być naprawdę mnóstwo zaczynając od drobnych zanieczyszczeń gałki ocznej po poważne choroby i inne dolegliwości. Nie zamierzamy tutaj diagnozować poszczególnych przypadków, a jedynie opisać kilka najczęściej spotykanych. Jednak ostatecznie powinieneś zgłosić się do lekarza okulisty, który będzie w stanie jednoznacznie stwierdzić źródło powstałego problemu, a także pomoże w dopasowaniu odpowiednich leków. Naszym zadaniem natomiast jest uzupełnienie brakującej wiedzy i zwiększenie Twojej świadomości, byś unikał podobnych sytuacji.
2018-03-29
Szukasz alternatywnych sposobów leczenia kaszlu? Wszak dolegliwości z nim związane mogą uprzykrzyć życie. Powstaje więc wiele specyfików farmaceutycznych, ale też do łask powracają naturalne sposoby leczenia. Wszystko zależy od długości kaszlu oraz jego rodzaju. Jednym ze skutecznych preparatów na kaszel są leki mukolityczne.
2018-03-28
Chlorofil kojarzysz jedynie z lekcji biologii, gdzie szczegółowo omawiano schemat fotosyntezy? Najwyższy czas to zmienić! Ten niepozorny składnik ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Jest niezbędny do życia nie tylko kwiatów, warzyw czy owoców, ale również ludzi. Pij chlorofil na zdrowie i ciesz się jego niezwykłymi właściwościami!
2018-03-22
O tym, że trzeba uzupełniać kwasy omega-3, gdyż mają korzystny wpływ na nasze serce, mózg oraz wzrok wiemy niemal wszyscy. Jednak nie każdy preparat spełnia standardy jakości jakich byśmy oczekiwali. Czy wiesz, jak wybierać kwasy omega-3, aby były dobrej jakości?
2018-03-12
Okres jesienno-zimowy to czas wzmożonej podatności na wszelkiego typu zachorowania. Dotyczy to szczególnie dzieci, których układ odpornościowy wciąż uczy się zwalczać podstawowe zagrożenia. Rodzice często chcą wtedy przepisania antybiotyku. Czasem zdarza się, że lekarze sami je proponują bez dokładnego zaznajomienia się z chorobą. To dość poważny błąd. Kiedy faktycznie antybiotyk może być potrzebny?

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu