Skok ze spadochronem – pomysł na wieczór panieński

07-12-2014
Zastanawiacie się nad tym, jaką atrakcję wybrać na wieczór panieński swojej przyjaciółki? Zależy wam na tym, aby to było coś niezwykłego i jedynego w swoim rodzaju? W takim przypadku pomyśl o skoku ze spadochronem – to niezapomniane emocje, które możecie przeżyć wszystkie razem!

Szkoły spadochronowe oferują obecnie swoim klientom okazję do poszybowania w przestworzach bez żadnego wcześniejszego przygotowania – nie trzeba w związku z tym brać udziału w specjalnych szkoleniach, treningach czy zgłaszać się do lekarza w celu przeprowadzania badań. Wystarczy jedynie wykupić skok przez internet i danego dnia zgłosić się na lądowisko, żeby podjąć wyzwanie.

Jak skacze się w tandemie?

Skoki tandemowe są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero pierwszy raz będą skakali ze spadochronem. W tym przypadku skok odbywa się z instruktorem, dlatego to on odpowiada za kwestie bezpieczeństwa, więc samej nie trzeba się niczym przejmować. Przed wejściem na pokład samolotu trzeba tylko wziąć udział w krótkim instruktażu dotyczącym przebiegu skoku i odebrać wyposażenie. Samolot wynosi uczestników skoku na zawrotną wysokość 3000 lub 4000 metrów, a następnie wystarczy tylko postawić krok w niebo…

Swobodne spadanie trwa o 30 do 60 sekund zależnie od wybranej przez siebie wysokości skoku. To wtedy całemu wydarzeniu towarzyszy najwięcej emocji, ponieważ spada się z prędkością 240 kilometrów na godzinę! Po otwarciu czaszy spadochronu przez kilka minut szybuje się na aż do miękkiego lądowania na trawie.

Wieczór panieński ze skokiem tandemowym

Jeżeli chcesz zrobić ze skoku tandemowego niezwykłą niespodziankę przyszłej pannie młodej, w takim przypadku zarezerwuj wcześniej skok w odpowiednim terminie. Skoki odbywają się od wiosny do jesieni przy dobrej pogodzie, dlatego trzeba też brać pod uwagę to, że deszcz i wiatr mogą pokrzyżować plany. Skok można zamówić przez internet, nie musząc udawać się osobiście do szkoły spadochronowej. Na stronie internetowej szkoły będzie można dowiedzieć się także więcej o ograniczeniach związanych ze skokiem.

Gdy nadejdzie dzień wieczoru panieńskiego, najlepiej „porwijcie” razem swoją przyjaciółkę. Zawiążcie jej oczy i pojedźcie razem na lądowisko, aby tam zaprezentować jej swoją niespodziankę. Emocji będzie jeszcze więcej, jeżeli także weźmiecie udział w skoku. Ceny rozpoczynają się od około 550 złotych za skok z wysokości 3000 metrów, ale najlepiej kupić pełen pakiet, czyli skok z 4000 metrów z usługą rejestracji, czyli filmowania i fotografowania wydarzenia, aby mieć wspaniałe pamiątki.

Na skoki tandemowe już teraz zaprasza szkoła Skydive, która organizuje je w trzech lokalizacjach – Kruszynie koło Włocławka, w Kamieniu Śląskim koło Opola, a także w mazowieckim Przasnyszu. Rezerwację można wykonać już teraz pod adresem: www.skydive.pl.

Skok spadochronowy to naprawdę świetny pomysł na niespodziankę na jedyny w swoim rodzaju wieczór panieński!Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu