Zalotka. Jak jej używać, żeby nie zniszczyć rzęs?

12-01-2018
To, co najlepsze, można wydobyć z maskary dopiero, jeśli użyjemy zalotki. To owiane tajemnicą akcesorium ma wiele zalet, ale również wad. Jak używać zalotki, aby nie zniszczyć rzęs? Sprawdź proste triki.

Zalety

Zalotka pozwala znacząco poprawić wygląd rzęs, ale tak naprawdę niewiele kobiet wie, jak jej poprawnie użyć podczas codziennego makijażu. Prawidłowe używanie zalotki do rzęs to gwarancja pięknie podkręconych i podkreślonych rzęs, których optycznie wydaje się dużo więcej. Perfekcyjnie wywinięte do góry rzęsy są zdecydowanie bardziej widoczne i lepiej wyglądają pociągnięte delikatnie wydłużającą i zagęszczającą maskarą. Same plusy?

Wady


Trzeba wiedzieć, że nieodpowiednie użycie zalotki może zaszkodzić rzęsom. Przed użyciem takiego akcesorium warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z zasadami jego używania. W przeciwnym wypadku z pozoru niewinna i nieszkodliwa zalotka może: połamać, odkształcić i osłabić rzęsy. Używana w nadmiarze i w niewłaściwy sposób może w dłuższej perspektywie zaburzać wzrost rzęs i przyspieszać ich łamliwość.

Tak naprawdę najlepszym sposobem na ochronienie rzęs jest zaprzestanie używania zalotki. Zawsze możemy też sięgnąć po dobre serum wzmacniające, które zapewni włoskom kompleksowe wsparcie. Najlepsze odżywki do rzęs, te wzbogacone o naturalne ekstrakty i substancje stymulujące wzrost, uelastyczniają, wydłużają, zagęszczają i regenerują rzęsy. Nie są one wówczas tak podatne na uszkodzenia, nie łamią się, nie kruszą i łatwiej jest podkreślić je za pomocą zalotki.

Jeśli chcemy uchronić rzęsy przed uszkodzeniem, warto wiedzieć też, jak używać zalotki krok po kroku. Ważne są szczegóły, ponieważ rzęsy to bardzo delikatne włoski. Oto proste wskazówki, które sprawią, że używanie zalotki do rzęs nie powinno być już problemem.

Jak używać zalotki do rzęs?

Zalotki używamy zawsze jako pierwszej, na czyste i niepomalowane rzęsy, dzięki czemu rzęsy nie skleją się podczas podkręcania. Przed użyciem możemy delikatnie podgrzać ją np. suszarką, aby utrwalić skręt temperaturą. Na rynku dostępne są już zalotki elektryczne (tzw. lokówki do rzęs), które ułatwiają sprawę. Otwartą zalotkę przykładamy do linii rzęs tak, aby ścisnąć je możliwie, jak najbliżej nasady. Miejsce jest ważne, ponieważ zbyt daleko zaciśnięta zalotka może nadać rzęsom dziwny kształt (wywiną się od połowy). Trzeba też uważać, żeby nie uszczypnąć sobie zalotką skóry. Z czasem robi się to coraz wprawniej. Co jeszcze? Zalotka musi być zaciśnięta na rzęsach przez około 30 sekund, aby odpowiednio odkształcić rzęsy i utrwalić ich wygląd.
Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu