Skuteczna depilacja różnymi metodami

10-01-2018
W dzisiejszych czasach depilacja ciała nie jest pożądana, ale wymagana jako konieczny zabieg estetyczny dla każdej kobiety. Należy mieć wydepilowane nie tylko pachy czy nogi, ale też okolice bikini. Istnieje wiele kosmetyków i metod do depilacji. Z której najlepiej skorzystać?


Golenie ciała

Najszybciej i najprościej można zminimalizować owłosienie na wszystkich częściach ciała z zastosowaniem metody golenia. Maszynki do depilacji występują w wersji dla mężczyzn i dla kobiet. Mogą być jednorazowe lub wielorazowego użytku, z wymiennymi ostrzami. Jednorazowe maszynki do golenia w połączeniu z pianką czy żelem będą najtańszym  sposobem pozbycia się niechcianych włosków, ale wadą tego rozwiązania jest fakt, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się bardzo krótko. Czasem golenie trzeba powtarzać nawet codziennie, aby utrzymać pożądane rezultaty.

Kosmetyki do depilacji

Równie łatwą metodą depilacji jest stosowanie kremów, żelów i wosków do depilacji. Kremy do depilacji stosuje się na umytą i osuszoną uprzednio skórę. Należy je rozprowadzić równomiernie na skórze do depilacji, za pomocą specjalnej szpatułki. Następnie czeka się kilka minut, w trakcie których krem rozpuszcza włoski. Za pomocą łopatki zbieramy zużyty kosmetyk wraz z włoskami, dzięki czemu uzyskujemy w miarę szybką depilację. Przed skorzystaniem z kremu do depilacji należy przeprowadzić test uczuleniowy. Nie wszyscy mogą bowiem z nich korzystać.

W podobny sposób stosuje się inne produkty do depilacji: żele i pasty. Pasty cukrowe natomiast wmasowuje się w skórę okrężnymi ruchami, przez co włoski są wyrywane lub łamane tuż przy skórze i usuwane wraz z kosmetykiem po spłukaniu bieżącą wodą.

Depilacja mechaniczna

Popularnym sposobem depilacji jest zastosowanie elektrycznych depilatorów mechanicznych, które działają jak seria pęset, wyrywających włoski ze skóry wraz z cebulką. Depilacja tego rodzaju może wywoływać dyskomfort, ale za to włoski znacznie wolniej odrastają.

Można wyrywać włoski także z użyciem plastrów depilujących, które przed nałożeniem, rozgrzewa się w dłoniach i przykleja do skóry. Plastry odrywamy przeciwnie do kierunku wzrostu włosków. To bolesny sposób depilacji, ale skóra pozostanie dzięki niemu gładka przez około 4 tygodnie. Tak samo działa wosk do depilacji - nakłada się go na skórę, a po zaschnięciu odrywa wraz z plastrem i ze zbędnym owłosieniem. Dostępny jest wosk na zimno lub wosk na ciepło. Najlepiej takie zabiegi wykonywać w warunkach gabinetu kosmetycznego, dla zminimalizowania dolegliwości bólowych.

Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu