Operacje plastyczne - sposób na poprawienie niedoskonałości urody | Dla Kobiet - Wyspa Kobiet

Operacje plastyczne - sposób na poprawienie niedoskonałości urody

22-05-2018
Dbałość o ciało nie jest wymysłem naszych czasów. Każda epoka następująca w dziejach świata przedstawia swoje rozwiązania urodowych problemów i powoduje dopasowywanie się do aktualnego kanonu piękna. Kobiety dla pięknego wyglądu są w stanie wiele znieść.


Medycyna estetyczna


Jedną z możliwości zadbania o urodę w dzisiejszych czasach jest możliwość skorzystania z dobrodziejstw, jakie niesie medycyna estetyczna. Plasuje się ona pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Cechą medycyny estetycznej jest to, że zabiegi mają charakter pozachirurgiczny, zaś ingerencja w ciało jest niewielka. W dużym stopniu medycyna estetyczna ma na celu przeciwdziałanie procesom starzeniowym skóry. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak na przykład mikrodermabrazja można wykonać w gabinecie i nie wymagają one pobytu w szpitalu czy klinice. Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez lekarzy różnych specjalności, którzy dokształcili się w tym zakresie.

Chirurgia plastyczna


W poprawie wyglądu ciała pomóc może także chirurgia plastyczna, zajmująca się korekcją nabytych i wrodzonych wad naszego ciała. Zabiegi chirurgii estetycznej, takie jak korekcja nosa warszawa, plastyka powiek czy implanty biustu mają na celu poprawienie wyglądu osoby decydującej się na zabieg chirurgiczny. Podkreślić należy, że chirurgia plastyczna w dużym stopniu pomaga także osobom, które na skutek urazu, wypadku czy choroby mają potrzebę skorzystania z operacji rekonstrukcyjnej lub plastycznej.

W dzisiejszych czasach troska o ciało nikogo nie dziwi, a zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej coraz bardziej się upowszechniają. Podejmując decyzję o operacji plastycznej należy porozmawiać z lekarzem o zabiegu, wskazaniach i przeciwwskazaniach, a także wykonać badania niezbędne do zakwalifikowania do konkretnego zabiegu. Większość najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej nie wymaga pozostawania na dłuższy czas w klinice, choć niektóre mogą wiązać się z koniecznością pozostawania na zwolnieniu lekarskim przez pewien czas, niezbędny do zagojenia się ran pooperacyjnych i powrotu do formy.
Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu