Damska bluza z kapturem - powracająca moda

19-05-2017
Moda to dość nietypowe zjawisko, ponieważ rozgraniczamy ją bardzo mocno na modę estradową (czyli taką którą widzimy na różnego rodzaju pokazach i imprezach branżowych) oraz na taką, którą spotykamy codziennie na ulicy, która w pewnym sensie jest nam o wiele bliższa i większość osób to właśnie nią bardziej się interesuje. Oczywiście większość rzeczy po czasie wraca do trendów, o czym świadczyć może chociażby fakt powrotu materiałów syntetycznych i jaskrawych kolorów. Praktyka pokazuje, że czasem lepiej cofnąć się z pomysłami i zaproponować klientom nową jakość starych fasonów, niż na siłę próbować wymyślić coś nowego, co będzie miało na celu zrewolucjonizowanie rynku, ponieważ taki eksperyment również może nas pogrążyć. Dobrym przykładem mogą być bluzy damskie z kapturem, które znów coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach.


Dlaczego tak się dzieje?

Do niedawna bluzy damskie z kapturem akceptowane były jedynie w czasie uprawiania sportu, a na ulicach spotkaliśmy kobiety ubrane w sposób oficjalny i elegancki lub casualowy. Obecnie moda dostarcza nam o wiele większe możliwości i coraz częściej można spotkać się z połączeniem eleganckich fasonów i sportowych, luźnych rzeczy. Dodatkowym atutem jest fakt, że coraz większa liczba ludzie chce uciec od standardów, które zwyczajnie zaczynają się wszystkim nudzić i jednak nieco wyróżnić się z tłumu. Podaż idzie za popytem – w sklepach znajdziemy teraz sporo bluz w ciekawych wzorach, kolorach, a nawet kształtach.

Ile takie ubranie może kosztować?

Niektórym osobom może się wydawać, że bluzy damskie z kapturem to raczej niewielki wydatek, ponieważ przecież jest to tylko bluza, która z pewnością nie wymaga wielkiego zaangażowania projektanta. W tym momencie popełniamy ogromny błąd, ponieważ takie ubranie jest w stanie kosztować bardzo dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli fason należy do nietypowych, a wszystko również zostało podpisane nazwiskiem znanej osobistości na rynku. Owszem, znajdziemy modele za kilkadziesiąt złotych, ale wcale rzadkością nie są bluzy za kilkaset złotych.

Jak szukać odpowiednich inspiracji do ubioru?

Bluzy damskie z kapturem obecnie są uważane za styl streetwear, więc jeśli szukamy inspiracji lub nie mamy zupełnie pomysłu, w jaki sposób możemy stworzyć ciekawe zestawienie, dobrym pomysłem będzie szukanie w mediach społecznościowych zdjęć streetwearowych, ponieważ znaleźć możemy bardzo ciekawe połączenia, na które prawdopodobnie byśmy samodzielnie nie wpadli. Jest to doskonały sposób na odpowiednie wyrażanie siebie, swoich uczuć, emocji, lub nawet obecnego samopoczucia. Nie musimy w końcu ograniczać się jedynie do klasycznego wzoru i nudnych, ciemnych kolorów. Popularne marki coraz częściej stawiają na odcienie jasne, które bardzo mocno rzucają się w oczy. Czy jest coś w tym złego, że będziemy ubrani w taki sposób? Oczywiście nie! Można nawet powiedzieć, że za pomocą jasnego i jaskrawego ubrania, które będzie w nietypowym zestawieniu, możemy poprawić sobie humor, gdyż w pochmurny dzień, to my będziemy tym jasnym elementem, na który inni zwracają uwagę, a dodatkowo będziemy czuć się wygodnie, swobodnie oraz żaden element nie będzie krępował naszych ruchów.Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu