Jesteś tutaj: Strona GłównaForumUroda

Uroda

Forum - Zielona herbata dobra na zdrowie i urodę?

2016-01-19 10:24:16
Sylwia25

Zielona herbata dobra na zdrowie i urodę?

Czy to prawda, że zielona herbata ma takie pozytywne oddziaływanie na zdrowie i urodę?
2016-01-19 19:02:11
asia_85

o nie wiedziałam:)
2016-01-20 08:47:54
mineralna

Podobno coś w tym jest. 

Swego czasu piłam dość dużo zielonej herbaty i nie powiem, miałam lepsze ogólne samopoczucie. Tutaj: http://www.herbata.info/zielona-herbata-pobudza-i-ulatwia-sen/ masz ciekawy artykuł na temat działania tego rodzaju herbaty. 

Moim zdaniem ona ma dość specyficzny smak, ja starałam się go ignorować, bo nie specjalnie mi przypadł do gustu. Wolę łagodniejsze herbaty.  

2016-02-12 19:30:32
Ilona987

Zielona herbata nie należy do moich ulubionych.  Wszystko za sprawą specyficznego smaku u zapachu. Jednak nawet do zielonej herbaty można się przyzwyczaić. Tym bardziej, że na pozytywne oczyszczające działanie na nasz organizm. Zwiększa nawet o kilka procent spalanie tłuszczu podczas wysiłku fizycznego, przyśpiesza przemianę materii oraz zapobiega otyłości. Wszystko to sprawia, że łatwiej nam kontrolować wagę. A czy zauważyłyście, że po wypiciu zielonej herbaty zmniejsza się apetyt? Myślę, ze dużą rolę w tej kwestii odgrywa posmak, który utrzymuje się w ustach po wypiciu herbaty.  
2016-02-23 13:53:53
fitszarlottka

Ja bardzo często piję zieloną herbatę. Chętnie sięgam też po czystek. Ostatnio odkryłam wyciskarki do soków na http://www.energiazdrowia.pl/pl/c/Dwuslimakowe/50 i kusi mnie zamówienie jednej. Chciałabym do diety włączyć też świeżo wyciskane soki. Myślę, że będą miały pozytywny wpływ na moje zdrowie i urodę. A wy pijecie soki?
2016-02-23 19:40:37
ewka2

Zielona herbata oczyszcza organizm. Z tego też względu ma właściwości zdrowotne. Pamiętajmy jednak o tym,  że co za dużo, to niezdrowo. Nie warto więc przesadzać, ale jedna taka herbata w ciągu dnia nie powinna zaszkodzić.
2016-03-02 17:01:14
kobietka27

Ja jestem zwolenniczką zielonej herbaty. Pije ją praktycznie codziennie - naprawdę mi smakuje, chociaż ma taki charakterystyczny posmak.

Teraz eksperymentuję z herbatami smakowymi. Ostatnio w Carrefourze wpadły mi w oko herbatki TEA REBELS . Mają świetnie opakowania z cytatami i zdjęciami znanych osób. No i 

IDEALITEA z Johnem Lennonem na okładce to właśnie zielona herbata z dodatkiem egzotycznych owoców. Bardzo jestem ciekawa jej smaku.

2016-03-03 00:35:35
Marysia

Picie zielonej herbaty, tak jak każda czynność, ma swoje wady i zalety. Nie powinno się popijać leków zieloną herbatą. Łączenie leków z zieloną herbatą powoduje, że lek nie działa prawidłowo. Osoby cierpiące na nerwicę i bezsenność powinny ograniczyć spożywanie zielonej herbaty w związku z zawartością w niej kofeiny. Zielona herbata pozostawia po sobie osad na zębach. Jest on trudny do usunięcia. Zielona herbata jest szkodliwa, ale w małych ilościach nie zaszkodzi. Na pewno nie zaszkodzi nam spożycie kilku filiżanek na tydzień.
2016-03-13 09:07:47
charlotte730

Ja nie przepadam za zieloną herbatą. Wolę raczej czarną. Ale jeśli chcesz dobrej jakości zieloną herbatę ro zajrzyj do Auchan. Mają w ofercie herbaty Tea Rebels. Zielona jest bodajże Idealtea z wizerunkiem Johna Lennona :)
2016-05-02 14:24:42
MarikaKK

Zielone herbaty są bardzo zdrowie, chociaż wiadomo, że to już komuś musi konkretnie smak podpasować, bo inaczej nie będzie chciał.

Ja ostatnio sięgam po herbaty z Argentyna Limited - coś nowego u nas, a bardzo smaczne, chociaż zielonej akurat nie próbowalam, może już czas:)

2016-05-05 10:12:30
milkaaa

Zielona herbata ułatwia oczyszczanie organizmu. Zdecydowanie warto ją pić.
2016-05-07 21:52:28
mariza

Ogólnie rzecz biorąc herbaty są zdrowe i warto je pić, szczególnie zieloną, czerwoną, która wspomaga odchudzanie, lubię też białe i czarne. Moim zdaniem naturalne wzmacnianie organizmu jest ważne. Zobaczcie sobie stronę https://www.pocztazdrowia.pl/ znajdziecie tam dużo ciekawych publikacji potwierdzonych naukowo.

2016-05-09 11:10:45
roksanna

W sumie to nie wiem do końca jak to jest z tą herbatą. Niektórzy mówią, że oczyszcza, inni - że wypłukuje magnez i odwadnia.
2016-05-18 15:30:41
angie48

piję od jakiś 2 może trzech tygodni codziennie i póki co kompletnie nic nie zauważyłam ;) może to za krótki okres.

--

Stacja Kontroli Pojazdów Warszawageodeta Zgierz

2018-01-18 09:42:37
Daga

Moim zdaniem lepiej pić wodę. Ostatnio zaczęłam zdrowo się odżywiać oraz przeczytałam, że woda pomaga w odchudzaniu. Dlatego teraz codziennie staram się wypić około 2 litrów wody. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o plusach z picia wody, to polecam ten artykuł https://www.wapteka.pl/blog/artykul/woda-dlaczego-warto-ja-pic-infografika

2018-01-18 10:42:11
Karolina.luczak

Podobno zielona herbata działa pobudzająco. Dlatego piję ją, gdy robię sobie przerwę od kawy. Tylko trudno mi powiedzieć czy faktycznie tak działa, bo po kilku dniach bez kawy mam więcej energii, niż przy jej regularnym piciu. No chyba, że to właśnie zasługa zielonej herbaty :)
2018-01-19 08:50:44
zadraa

W zasadzie kawę i zieloną herbatę piję rzadko chociaż najlepiej pobudza to fakt ale nauczyłam się pić wodę z cytryną i też fajnie działa. Nie mam teraz przynajmniej problemu z dostępem do czystej kranówki bo po remontach w MPWiK woda w Warszawie jest naprawdę dobra
2018-03-20 11:42:05
adik356

Nie tylko zielona herbata pozytywnie wpływa na organizm. Także herbaty owocowe takie jak np. ta https://www.herbapol.com.pl/produkt/dzika-roza są ok. Nawadniają, przyspieszają metabolizm. A do tego świetnie smakują. Zamiast słodzonych napojów warto więc pić herbatę.

Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu