Różności..

Forum - Przez żołądek do ... zdrowia. Warzywka na stres.

2017-11-18 13:04:44
dzoana

Przez żołądek do ... zdrowia. Warzywka na stres.

Przede wszystkim nie uważam że zadaniem kobiety jest pichcenie dla "pana męża", ale ktoś w domu musi zarządzać kuchnią. Otóż miłe panie. Natrafiłam na ciekawy artykuł dotyczący zwalczania stresu w naszej rodzinie. Nie chodzi mi o wykłady psychologiczne, ani o reklamę jakiś cudownych tabletek. Po prostu co do jedzenia mamy kupować w sklepie, a ściślej warzywniaku. Są warzywa które odpowiadają za stan naszego umysłu. Dzieci chętniej się uczą, mężowie w nocy nie chodzą na internet, a my nie będziemy się stresować by to wszystko okiełznać.

Tak "warzywka na stres".

Jakie? Poczytajcie poradnik jak dbać o zdrowie - zachowajmyzdrowie.pl .

2017-11-23 12:50:58
mapsy

Bardzo ciekawy artykuł, muszę potestować czy jedzenie tych warzyw faktycznie wpłynie jakoś personalnie na każdego członka mojej rodziny :) Jeśli chodzi o stres to ja sobie z nim daję radę, piję Biovital, żeby mieć tę "osłonkę" przed negatywnym działaniem nerwów i sobie znalazłam nowe hobby, a mianowicie wróciłam do czytania. Pochłaniam wręcz książki, tygodniowo przynajmniej dwie. I czuję się naprawdę dobrze, wygrywam tę walkę ze stresem :D
2017-11-30 13:56:15
lasvegas

Warzywa to podstawa kazdej diety i to wiadomo nie od dzisiaj.. Maja duzo wartosci odzywczych i wlasnie zmniejszaja stres wzmacniaja organizm i  dostarczaja niezbednych witamin. To wszystko jest dobre ale tylko wtedy gdy sa to warzywa z bio certyfikatami czyli w pelni ekologiczne ! Ja gdy gotuje w domu to tylko takie warzywka kupuje, a gdy nie mam czasu gotowac to zamawiam posilki z macro bios baru bo ich posilki przygotowywane sa wlasnie z ekologicznych skladnikow. Dla mnie to bardzo wazne, maz tez juz przywykl i oboje jestesmy zadowoleni. Mamy roznorodne jedzenie, smaczne tanie i przede wszystkim zdrowe
2017-11-30 17:28:37
Tereska087

Popieram, że zdrowe odżywianie ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. To głównie dieta wpływa na to, czy nie nabawimy się jakichś chorób na własne życzenie. Warto sobie poczytać o różnego rodzaju objawach - http://dbamoserce.pl/które mogą nas zaniepokoić, a mogą powstawać na skutek nieodpowiedniej diety. Należy bardzo uważać, na spożywane posiłki, unikać smażonych rzeczy czy mocno tłustych potraw, które mogą bardzo niekorzystnie wpływać na wątrobę czy serce i układ krążenia i prowadzić między innymi do takich chorób jak miażdżyca.
2018-01-19 10:06:18
Gretta29

Ja na całe szczęście nie mam problemu z warzywami, bardzo je lubie. Od tego roku równiez zaczynam bardziej przykładać sie do tego co jem. Kupiłam sobie już zapas owsianek z https://kupiec.pl/ bo często nawet nie robie śniadań bo nic w lodówce nie ma, taką owsiankę to można na szybko sobie przygotować i zdrowo!
2018-01-22 11:51:53
milenka2345

Owszem, w zupełności się z tym zgodzę. Warzywa to bardzo ważny element naszej diety, jednak nie można zapominać o dostarczaniu białka w postaci mięsa! Jednakże, w tym wypadku warto postawić na faktycznie wysoką jakość. Od jakiegoś czasu zamawiamy zdrowe wędliny oraz przetwory mięsne z oferty Wołex http://wolex.com.pl . Również najwyższej jakości kiełbasa, czy salcesony z ich oferty spisują się wyśmienicie. A do tego jakie pyszne!
2018-02-09 12:34:55
D_90

A wiecie co zrobić gdy dzieci nie chcę jeść warzyw? Sprawa bardzo prosta. Kupcie tutaj zdrowe ciasto na pizzę i skomponujcie własne danie :) Gwarantuję, że warzywa czy mięso przemycone w pizzy zostaną przez dzieciaki pochłonięte ze smakiem :)
2018-02-09 20:19:52
Joleczka091

Dieta jest bardzo ważna szczególnie jeśli chodzi o zachowanie zdrowia. A jak wiadomo stres ma na nasze zdrowie naprawdę duży wpływ i trzeba starać się sobie z nim radzić. Ostatnio słyszałam, że tyrozyna (https://evita.sklep.pl/pl/l-tyrozyna-500mg-100-kapsulek.html) przyjmowana w postaci kapsułek może pomóc radzić sobie ze stresem. Jest to prosty i naturalny sposób, bo jak wiadomo jest to aminokwas, który organizm wytwarza samodzielnie. Czy któraś z Was może stosowała tyrozynę w swojej codziennej diecie? Czytałam o tym wiele dobrego i ciekawi mnie jak to się sprawdza w praktyce.
2018-02-12 09:39:44
buka

Warzywa są bardzo ważne, ale trudno je przyrządzić tak, żeby była prawdziwa uczta.
2018-02-14 23:16:09
Fran

Mam szczęście, że uwielbiam warzywa pod każdą postacią. Gdy dowiedziałam się, że źródłem moich problemów jest celiakia, to przynajmniej nie miałam kłopotu z wyeliminowaniem chleba czy makaronu :) Warzywa górą!

Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu