Psyche

Forum - Jak żyć szczęśliwie , mimo problemów .....

2009-06-20 13:12:20
nadia11

Jak żyć szczęśliwie , mimo problemów .....

Są w życiu każdej kobiety takie chwile , iż wydaje się że nic nie układa się tak jakbyśmy sobie tego życzyli . W pracy jest stresująco , pięniędzy brakuje , wszystko jest pod górkę ...

Wydaje się , że wszyscy dookoła są tacy szczesliwi tylko Ty chodzisz smutna ....Brak Ci apetytu , nie uśmiechasz sie tak jak kiedyś . Oboje z partnerem jesteście zabiegani , na nic nie ma czasu . Swiat tak szybko idzie do przodu , iż chcesz nad wszystkim zapanować , wszystkiemu podołać , lecz problemy mnożą się tylko ......

Chcesz walczyć , ale czasem już nie masz sił . Chcesz krzyczeć , ale starasz się nie użalać nad sobą . Powtarzasz sobie bądz silna , wszystko sie uda , trzeba tylko czasu ......

Czy tak naprawdę jest ? Czy szczęście rzeczywiście zależy tylko od nas , czy możemy to wszystko kontrolowac ?

Wierzę , iż szczescie nas samych , zależy od nas , lecz nie zawsze jest tak jak chcemy . I wtedy jesteśmy rozżaleni i rozczarowani .

Co robić , kiedy zamiast udowadniać sobie i innym , ze jesteś najlepsza .... Czujesz jak powoli sie staczasz , nie wiedząc czemu ..... Jak znalezc sens codziennej radości i pokonać problemy ...... ?

Czasem brakuje mi sił ......

Czy doświadczyłyście czegoś podobnego ?

Jak wyjść na dobre , z przysłowiowego dołka i nie oglądać się za siebie ?

I mimo tego , iż wiele spraw nie udaje się , jak dalej pozytywnie myśleć ?

Pozdrawiam , Nadia x x

2009-06-23 23:55:19
oliwka

Witaj Nadiu:) Hmm nikt się nie kwapi podjąć rzuconego przez ciebie tematu.. dla mnie najlepszym sposobem na zachowanie pogody ducha i doładowanie akumulatorów jest - odsunięcie się od świata zewętrznego z dobra książką i wanną pełną ciepłej wody. Czesto przynosi mi ulgę niekontrolowany .. płacz. To naprawdę skuteczny sposób nawewnętrzne oczyszczenie się z negatywnych emocji - polecam! całuję***

2009-06-25 08:22:16
Wiki

Cieszę się że poruszyłyście ten temat. wiecie, ja dawniej byłam ciągle nieszczęśliwa. Wychowywałam się w nieszczególnym domu, potem problemy sercowe, problemy ze znalezieniem pracy, pieniędzmi.. itd. I tak jest do teraz - krótkie okresy radości przeplatane smutkiem, rozczarowaniem, depresją. Życie nigdy nie było dla mnie bajką.. Czy jest na to jakiś sposób? Zaczęłam szukać - podobnie jak moja poprzedniczka. I znalazłam! Odkryłam ludzi, którzy nauczyli mnie innego spojrzenia na siebie i na świat. Odżyłam. Nie - wreszcie zaczęłam naprawdę żyć.

Każdemu, kto pragnie pzrestać czuć się źle, polecam cudowne książki niesamowitych ludzi: Osho (jest ich tak wiele, ale niech będzie Księga Kobiet), Anthony deMello (szczególnie Przebudzenie)

Uwaga! Prawda będzie boleć, musi boleć, żeby pękły skostniałe przekonania, którymi wszyscy żyjemy niemalże od naszych urodzin! 

Dzięki tym ludziom spostrzegłam, że jedyne szczęście, jedyna radość, tkwi tylko i wyłącznie w chwili, która trwa TERAZ. Każdy tak naprawdę moze być szczęśliwy. Wystarczy szeroko otworzyć oczy..

Być może nie są to sugestie, jakich oczekiwałyście. Ale uwierzcie mi warto przeczytać te dwie książki. Jeśli to zrobicie, wydarzy się jedna z dwóch rzeczy ( w zależności od tego, jak bardzo macie dość własnego cierpienia): albo odrzucicie je w ciemny kąt, albo wasze życie zupełnie się odmieni. 

Czego Wam szczerze życzę:)

pozdrawiam!

2009-06-27 21:44:53
nadia11

Dzięki dziewczyny !

A książki uwielbiam i na pewno przeczytam te polecone przez Wiki , jak tylko będe mieć do nich dostęp.

I mnie też wlaśnie czesto jest tak - dni pełne radośći , latam szcześliwa a pózniej prawie jak depresja. I nie wiem dlaczego tak sie dzieje . Moze mam za mało motywacji i siły aby walczyć . Sprawa głownie rozchodzi sie o naukę , pracę , pieniądze itp . Ale czesto nie mam na to wpływu  . Albo i mam , tylko jeszcze nie odkryłam w sobie tej siły . Czas najwyższy .......

Pozdrawiam , Nadia x x 

2009-12-08 12:52:54
ilona

Dziewczyny! W życiu nie unikniemy problemów. Takie już jest. Jak zachować pogodę ducha? Myślę, że należy cieszyć się nawet z błahostek i doceniać to, co mamy. A poczucie szczęścia wypływa z nas...- z naszego sposobu myślenia
2012-12-01 12:39:39
serenity

trzeba wierzyc, miec nadzieje, walczyc, wyznaczac sobie cele i je krok po kroku realizowac, wierzyc, ze jest sie silnym!

przeciez polozenie sie na lozku i placz w niczym nam nie pomoze!

a wszystkim zestresowanym i nie radzacym sobie ze swoimi problemami polecam sport i joge.

a juz cwiczacym joge polecam sklep: www.jogastyl.pl 

2012-12-28 11:38:33
AgnieszkaWroc

Re: Jak żyć szczęśliwie , mimo problemów .....

serenity:

trzeba wierzyc, miec nadzieje, walczyc, wyznaczac sobie cele i je krok po kroku realizowac, wierzyc, ze jest sie silnym!

a jak wiary zaczyna brakować, i problemy zbyt się piętrzą, to wtedy polecam jednak lekarza... (np dobry psycholog znajomych, koleżanki, czy ten z internetowej listy plusów), niektórych rzeczy nie da się zwalczyć bez pomocy drugiego człowieka.

2013-01-22 11:40:04
koska

Niby prawda, ale czasami lepiej porozmawiać z rodziną a dopiero jak to nie pomaga to z jakimś obserwatorem z boku a potem może z psychologiem ale dla mnie to była by juz ostateczność.
2013-06-07 16:56:12
WeraM

Zawsze możesz poszukać pomocy w jakimś ośrodku który pomaga ludziom. Ciekawym miejscem wydaje się Celestyn. Jeżeli szukasz spokojnego miejsca na poukładanie sobie wszystkiego to polecam.
2013-06-16 00:07:00
Nemezis

Dopóki na życie jest, dach nad głową, dzieci zdrowe to nic innego się nie liczy.

Dziwne jest tylko to, że inni ludzie mogą wpłynąć na mnie tak dołująco, że sama zaczynam myśleć depresyjnie. Pewnie wpływowa jestem.

Wiem też że samemu trudno się wyrwać z tego stanu i ktoś musi podać tę rękę.

2013-08-03 19:52:09
pomarańcza

Ja wraz z mężem często chodzimy do salonu urody Silk Farm. Miło czasami się odnowić. Jakaś opalanie natryskowe raz na jakiś czas jest dobre :) http://www.silkfarm.pl/content.php?id_cms=51
2015-04-27 12:42:14
magda906

No  cóż nie jest łatwo. Życie daje popalić. Od dłuższego czasu mam wrażenie jak by było nad nami jakies fatum. Non stop coś. Jak tylko się coś zacznie układać, to potem się wali co innego. Od Pół roku chodze na terapie tu http://psycholog-ms.pl/poradnia/ bo inaczej nie wiem czy bym dała radę. Nie mogę się poddać dla mojego 3 letniego synka, który jest całym naszym szczęściem.
2015-06-12 10:06:35
Ruwenda

jeżeli coś po prostu się nie udaje, najlepiej uznać, że tak miało być i nie myśleć o tym. Gorzej, gdy trudności dotyczą przykrych wypadków, wplatania w nieprzyjemne sytuacje. Wówczas te problemy będą o sobie przypominać w umyśle, ale trzeba zdać sobie sprawę, że życie to w większości iluzja, poddawanie się jej daje efekty w postaci utopienia się w przygnębieniu.
2015-06-18 12:25:53
panda

Najbardziej liczy się po prostu odpowiednie nastawienie. To moim zdaniem klucz do sukcesu.
2015-11-19 16:10:35
Bomia11

Często nie widzimy sensu w naszych działaniach, bierzemy pod uwagę co inni pomyślą? Po przeczytaniu artykułu na pewnym blogu zmieniłam swój sposób myślenia. I robię tak żebym sama ze sobą i swoim sumieniem czuła się dobrze. Polecam wam ten artykuł http://bartoszpaz.com/nikt-nie-przezyje-zycia-za-ciebie/
2015-11-20 15:24:55
delikatna

Ja myślę ze często same stwarzamy sobie problemy, bo coś nie wyszło, bo dziecko zachowuje sie tak a nie inaczej, coś  nie tak z nim albo z nami.  A wiecie co czasami, trzeba sobie odpuścić. Znalazłam bardzo fajny blog, nie dość że otworzył mi na parę rzeczy oczy, to i poprawił humor. Poczytajcie sobie http://mumandthecity.pl/      Szczerze polecam, podbudujecie się i może stwierdzicie, że nie jest z wami źle, że warto pomyśleć o sobie, a błędy któż  ich nie popełnia.

2015-11-21 22:57:17
magda906

Nie jest to łatwe. Sami przez jakiś czas mieliśmy sporo problemów, co niestety powodowało też kłótnie między nami. Chyba jedną z opcji jest dobry psycholog jak tu http://kielczyk.pl/ . Codzienne problemy potrafią przytłoczyć, ale zawsze po burzy wychodzi słońce, pamietaj o tym.
2015-11-30 11:16:48
adik356

Nie wolno się poddawać i szukać rozwiązania tych problemów :) Zawsze jest jakieś. Na pewno trzeba też mieć hobby i się realizować, żeby nie zwariować. Np. jakiś wyjazd, praktyka - cokolwiek. Na http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na-praktyke-lub-wolontariat/global-talents widziałam takie praktyki za granicą i to też jest zawsze jakiś pomysł. Grunt to się nie poddawać. 

2015-12-21 23:38:21
Ilona987

Bywają dni, że jestem pewna, że mogę wszystko. Czuję, że dam radę zrobić rzeczy niemożliwe. Moje samopoczucie sprawia, że jestem pewna, że rzeczy których nigdy wcześniej nie robiłam mimo wszystko wyjdą mi idealnie. Jednak i przychodzą te dni w których nawet rzecz robiona przeze mnie tysiąc razy wydaje mi się, że jest robiona źle. Zdarzają się chwile zwątpienia. Jak sobie z tym radzę? Przeczekuję i staram się zrelaksować. Dobra książka lub dobry film, gorąca kąpiel z olejkami i mnóstwem piany zdecydowanie pomaga na takie złe dni. Później domowe spa i następnego dnia znowu mam siły na kolejne czynności. 
2015-12-27 20:28:23
TheLonelyIsland

nie można o tych problemach stale myśleć bo człowiek wariuje i nie potrafi normalnie funkcjonować i cieszyć się innymi rzeczami
2015-12-29 11:30:25
justi.kaczmarek1

Dziewczyny to wszystko, co piszecie jest piękne i pomocne, ale co w momencie, kiedy problemy nie przytłaczają a miażdżą? Czuję, że wszystko leci mi przez rece, nie mam kontroli i jedyne, co jestem w stanie robic to położyć i się rozpłakać... Każdy lekcewarzy problemy finansowe, a mnie to wszystko zjada po mału od środka. Na wsparcie rodziny nie mam co liczyc, mąż zostawił mnie z tym wszystkim sama, z ogromnym długiem, dwójką dzieci i jeszcze ciagle powtarza mi, że to moja wina, bo mogłam się nie zgodzić na pożyczenie takiej sumy. Swoje wcześniejsze deklaracje o wspólnej spłacie jakoś pomija... Wiecie, jaki to ogromny cios, szok kiedy wyszukiwarka dłużników pokazuje wasze imie i nazwisko, a wszyscy zaczynają was traktować jak złodzieji? Na to ciepła kapiel i dobra ksiązka nie pomoże... Nie wiem, co już robić, a musze się jakoś trzymać ze względu na dzieci. Z chęcia posłucham, jak żyć szczęśliwie i obliczu takich problemów jak moje..
2016-01-13 08:42:12
Garlbeirs

terapia par wrocław - polecam to na pewno ci pomoże postawi na duchu ja zawsze korzystam z mężem z takich rozwiązań warto sobie to ogarnąć.
2016-01-14 20:14:53
TheLonelyIsland

trzeba zawsze szukać pozytywów i patrzeć optymistycznie w przyszłość, zamartwianie się nic nie pomoże a wręcz przeciwnie.
2016-03-21 12:09:52
wroblewskaa

To prawda, że nastawienie jest tutaj kluczową sprawą. Ale wiem, jak ciężko jest takie pozytywne nastawienie zachować - jednak można się tego nauczyć. Osobiście uważam, ze wiele dają takie szkolenia rozwoju osobistego. Miałam okazję skorzystać z jednego, prowadzonego przez Mateusza Grzesiaka. Moja opinia o Grzesiaku ukształtowała się na podstawie doświadczenia własnego, po tym jak zastosowałam jego rady. On wskazuje, jak patrzeć na życie, jak szukać pozytywnych aspektów i małych radości każdego dnia, jak myśleć o sobie. Podpowiada jak ważne jest realizowanie siebie i wiara w siebie. Naprawdę to bardzo może pomóc. 
2016-03-30 10:35:57
inka28

w byciu szczęśliwym często przeszkadzają nam nasze wewnętrzne bariery, wiele przecież zależy od nas samych i od tego co sobie postanowimy i jak będziemy chcieli żyć, wiele mówi się teraz o terapeutach rozwoju osobistego, którzy pomagają nam w odzyskaniu swojej pewności, czytałam o tym na innym forum http://in-love.pl/viewtopic.php?f=20&t=4286&p=37706#p37706, szczerze mówiąc jestem ciekawa jak to tak naprawdę jest i czy to jest skuteczne. z drugiej strony skoro sporo ludzi się zapisuje na takie zajęcia i słyszałam że nawet pracodawcy organizują takie szkolenia swoim pracownikom. Dzięki temu podobno ludzie zyskują więcej pewności siebie i osiągają sukcesy.
2016-05-16 09:50:42
TheLonelyIsland

najważniejsze to cieszyć się tym,co się ma i w razie jakiegoś dołka powiedzieć sobie "zawsze mogło być gorzej ale damy rade"
2016-05-16 18:23:21
Ajlar

Niestety w dzisiejszych czasach każdy z nas ma masę kłopotów i zmartwień. A to praca a to jej brak, związki bardziej lub mniej udane, dzieci... Trudno ze wszystkim nieraz sobie poradzić. Na szczęście jest na rynku sporo poradników np http://tylkorelaks.pl/28-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-9788379003983.html, dzięki którym możemy odnaleźć radość życia i swoją życiową drogę. Książka "Życie i zdrowie masz tylko jedno" to doskonały poradnik zawierający poza dobrymi radami również ćwiczenia instruktażowe. Myślę, że warto się z nim zapoznać aby nabrac dystansu do życia i siebie samej. 
2016-05-18 15:44:49
angie48

więcej się uśmiechać, nawet czasami na siłę aby wyrobić sobie nawyk ;) i cieszyć się z małych rzeczy małych sukcesów  nie od razu Rzym zbudowano

--

Przegląd rejestracyjny Warszawa | geodeta Łódź

2016-06-24 10:50:36
ladie

Ja zawsze staram się być uśmiechnięta i żyć szczęśliwie. Problemy rozwiązuję z pozytywnym nastawieniem i przeważnie dzięki temu właśnie problemy wydają się mniej straszne. Nie udało się to natomiast mojej siostrze. Nie umiała w pełni korzystać z życia, ciągle niezadowolona przytłoczona problemami zaczęła naskakiwać na swojego męża i ostatnio właśnie pytała mnie czy znam jakiegoś dobrego adwokata, bo zdecydowali się na rozwód. Nie jest to przyjemne, ale takie rzeczy się zdarzają. Natknęłam się w internecie na pozytywne opinie o tej http://adwokat-markowicz.pl/ kancelarii. Myślicie, że można go polecić?
2016-06-24 10:50:36
ladie

Ja zawsze staram się być uśmiechnięta i żyć szczęśliwie. Problemy rozwiązuję z pozytywnym nastawieniem i przeważnie dzięki temu właśnie problemy wydają się mniej straszne. Nie udało się to natomiast mojej siostrze. Nie umiała w pełni korzystać z życia, ciągle niezadowolona przytłoczona problemami zaczęła naskakiwać na swojego męża i ostatnio właśnie pytała mnie czy znam jakiegoś dobrego adwokata, bo zdecydowali się na rozwód. Nie jest to przyjemne, ale takie rzeczy się zdarzają. Natknęłam się w internecie na pozytywne opinie o tej http://adwokat-markowicz.pl/ kancelarii. Myślicie, że można go polecić?
2016-06-25 16:27:45
Vivaldi

Najlepiej jest cieszyć się z małych rzeczy. Szczęście kryje się w każdym dniu.
2016-10-20 11:32:26
TheLonelyIsland

trzeba zawsze szukać pozytywów i nie zamartwiać się.
2016-11-01 22:17:48
kesia00

SKupić się na sobie, nauczyc się nieco zdrowego egoizmu, odpocząć, najlepiej wyjechać na jakiś czas. Wystarczy dosłownie kilka dni. Moja tegoroczna wyprawa na mały urlop była pod hasłem Kreta w październiku. Dla chętnych zwiedzenia tej pięknej wyspy kilka wskazówek w linku https://www.nelmare.pl/przewodnik/kreta-w-pazdzierniku/b1167.xml
2016-11-10 14:07:14
TheLonelyIsland

ja po prostu ciesze się tym co mam bo wiem, że wielu ludzi chciałoby się ze mną zamienić.

Newsletter

Jeśli chcesz być powiadamiana o nowosciach zapisz się do naszego biuletynu